/*Opinie o Nas*/
Nasza infolinia:
+48 456 455 010

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna? – sprawdź

Hulajnogi elektryczne są coraz częstszym widokiem na polskich ulicach. Dostępność tych pojazdów, połączona z dużym wyborem dostępnych modeli, czyni je bowiem znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy kondycję. Silniczek sprawia, że nie trzeba wkładać większego wysiłku w poruszanie się taką hulajnogą. Co więcej, rozwiązanie to jest ekologiczne, co wpływa pozytywnie na jego wizerunek w czasach, gdy troska o środowisko stała się jednym z wiodących tematów na świecie. Nie dziwi więc fakt, że każdego roku, coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się, ile kosztuje przejechanie 100 km tym nietypowym środkiem transportu. Wynalazek ten wciąż uchodzi za stosunkowo nowy w naszym kraju, wyobrażenia na jego temat są różne. W rzeczywistości, rozwiązanie to jest tak samo wygodne, co opłacalne. Co warto jest wiedzieć o hulajnogach elektrycznych?

Cena hulajnogi elektrycznej

Głównym czynnikiem, stanowiącym różnicę między hulajnogą elektryczną a tradycyjną jest specjalny silniczek. To dzięki niemu, możliwe jest komfortowe pokonywanie dużych odległości, bez konieczności ciągłego odpychania się nogą. Na rynku dostępne są silniki o różnych mocach zasilane przez różne typy akumulatorów. Ta kwestia w dużej mierze ma wpływ na to, ile kosztuje hulajnoga elektryczna. Parametry te mają bowiem kluczowy wpływ na to, jaką prędkość maksymalną osiągnie dany model, a także na długość trasy, którą można będzie pokonać po pełnym naładowaniu baterii. W przypadku hulajnóg napędzanych silnikami o mocy mniejszej niż 250 W, nie trzeba martwić się o prawo jazdy lub rejestrację.

To, ile kosztuje hulajnoga, jest również zależne od dodatkowych usprawnień. Przykładem są tu, chociażby pompowane opony pneumatyczne stosowane w pojazdach marki Thunder. Rozwiązania tego typu powoli stają się rynkowym standardem, podobnie jak ograniczniki prędkości lub możliwość napędzania dwoma silnikami jednocześnie. Ich obecność przydaje się także w tańszych modelach, przeznaczonych głównie do swobodnej jazdy po mieście. Powodem jest tu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa użytkownika. Znakomitym przykładem są tu https://callphoneinfo.com , chociażby specjalne siodełka stworzone z myślą o osobach pokonujących codziennie naprawdę duże dystanse.

Znajmy nasze potrzeby

Zanim znajdzie się odpowiedź na pytanie: ile kosztuje hulajnoga elektryczna interesującej nas marki, należy wziąć pod uwagę, jak zaawansowany model nam się przyda. Najdroższe z nich o cenach przekraczających 6000 złotych, nie zdadzą nam się na wiele, jeśli poruszamy się po mieście tylko okazjonalnie. To samo tyczy się hulajnóg bardzo szybkich, rozwijających prędkość nawet do 100 km/h. Obecnie obowiązujące przepisy wymagają bezpiecznej jazdy miejskimi ulicami, a jeśli dodatkowo nie ma się zamiłowania do off-roadu, zakup drogiej hulajnogi-skutera nie będzie opłacalny. Nie inaczej jest w przypadku osób, które często poruszają się po pozamiejskich, wyboistych drogach i pagórkach. Modele za około 1000 złotych nie zdadzą tu egzaminu.

Najistotniejsze parametry hulajnóg

To, ile kosztuje hulajnoga, nie powinno być jedynym czynnikiem mającym wpływ na decyzję związaną z zakupem takiego pojazdu. Wybierając model dla dorosłego należy zwrócić uwagę na wysokość kierownicy. Jazda w pozycji przygarbionej nie należy ani do szczególnie komfortowych, ani zdrowych. Nie bez znaczenia jest tu również obciążenie danego modelu. Osoby z nadwagą powinny bowiem poszukać hulajnogi mocniejszej o udźwigu na poziomie około 200 kg. Bardzo ważne dla każdego z pojazdów są także hamulce, na których w największej mierze bazuje bezpieczeństwo modelu. Zwróćmy też uwagę na to, z czego wykonano ramę i pozostałe elementy hulajnogi. Nawet najtańsze modele oferowane przez wiodących producentów zamieniają bowiem plastik na wysokiej jakości aluminium.

Opłacalność hulajnóg elektrycznych

W porównaniu do samochodów hulajnogi elektryczne odznaczają się znacznie tańszą eksploatacją. Powód jest prosty – elektryczność jest zasobem mniej kosztownym niż benzyna. W ciągu pięciu godzin działania, przeciętna hulajnoga zużywa około 1,4 kW elektryczności. Zatem ile kosztuje przejechanie 100 km takim pojazdem? Około 1,5 zł. Dla porównania, pokonanie zaledwie 30 km przeciętnym samochodem to wydatek, wynoszący około 15 zł. Hulajnoga elektryczna to także brak konieczności płacenia za miejsce parkingowe. Korzystający często z komunikacji miejskiej, również są tu w stanie zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Hulajnogi elektryczne nie wymagają częstego serwisowania. Po wstępnym przeglądzie, mającym na celu dostosowanie pojazdu do przejażdżki, eksploatacja hulajnogi sprowadza się praktycznie wyłącznie do kontroli stanu dokręcenia śrubek. Jeśli zachodzi taka potrzeba, należy również posmarować smarem elementy jezdne. Oprócz oszczędności, hulajnogi tego typu umożliwiają również na lepsze zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Złożone, zajmują znacznie mniej miejsca niż standardowe rowery. Warto więc pomyśleć nad zakupem takiego pojazdu i przekonać się, jak zaskakująca może być odpowiedź na pytanie, ile kosztuje hulajnoga elektryczna.