/*Opinie o Nas*/
Nasza infolinia:
+48 456 455 010

Jaką wybrać trampolinę ogrodową? – Ranking

Aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo korzystna dla zdrowia. Jeśli posiadasz ogród lub odpowiednią przestrzeń na trawniku w pobliżu Twojego domu, warto stworzyć tam prywatny plac zabaw. Ciekawymi urządzeniami, jakie można umieścić w tym miejscu, są trampoliny ogrodowe, które każdemu sprawią dużo radości. Akrobacje na batucie przyczyniają się do rozwoju kondycji dzieci, a dorosłym pomagają utrzymać dobrą formę. To także świetny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Jeśli zainteresowała Cię trampolina – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę – podpowiemy Ci w tym artykule.
+
Brak w magazynie

Test trampolin ogrodowych – kryteria wyboru najlepszego modelu

Najlepsze trampoliny gwarantują świetną i bezpieczną zabawę dla małych i dużych akrobatów. Instalując taki sprzęt w ogrodzie, stworzymy doskonałe warunki do ćwiczeń na świeżym powietrzu, bez konieczności kupowania karnetu do klubu fitness. W internecie bez trudu znajdziemy testy trampolin ogrodowych, które wskażą nam mocne i słabe strony najbardziej popularnych modeli. Najważniejsze kryteria, które brane są pod uwagę przy ocenie sprzętu to: jakość wykonania, możliwości oraz bezpieczeństwo.

Konstrukcja i materiał

Dobra trampolina musi mieć solidną konstrukcję zapewniającą stabilność podczas akrobacji oraz być odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Stelaż, sprężyny oraz nogi powinny być wykonane z trwałych materiałów wysokiej jakości. Najlepiej, aby zostały dodatkowo ocynkowane lub pokryte impregnatem zabezpieczającym przed rdzą. Ilość nóg, na których opiera się trampolina, zależy od jej wielkości – najczęściej jest ich od 3 do 8. Warto, aby w dużych modelach były one ustawione w kształcie litery „U” i miały dużą średnicę, dzięki temu konstrukcja będzie bardziej wytrzymała. Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę to materiał, z którego wykonana jest mata. Zazwyczaj jest to polipropylen, czasami wzmocniony włóknem węglowym. Taki batut będzie wystarczający do zwykłych podskoków. Jeżeli trampolina ma służyć do codziennego użytkowania przez wiele osób, warto wybrać model z matą z gumy piankowej lub pianki polietylenowej o grubości co najmniej 14 mm. Taka powierzchnia wytrzyma nawet wyczynowe akrobacje.

Wielkość

Najbardziej popularne trampoliny ogrodowe mają średnicę od 140 do 490 cm. Duże maty dają więcej frajdy z zabawy i są bezpieczniejsze, ale powinny być dostosowana do wieku użytkowników. Maluchom do radosnych podskoków wystarczą mniejsze trampoliny ogrodowe dla dzieci. Jeśli użytkownikami będą starsze pociechy i dorośli – polecamy wybrać model o średnicy co najmniej 3 metrów. Przed podjęciem decyzji trzeba określić miejsce, w którym postawimy sprzęt i ile przestrzeni mamy do dyspozycji. To pomoże wybrać nam odpowiednią wielkość trampoliny.

Maksymalne obciążenie

Każda trampolina ma określone maksymalne obciążenie, więc należy zastanowić się, kto będzie z niej korzystał. Jeśli na batucie będzie bawiło się tylko jedno dziecko, w zupełności wystarczy model z parametrem wagowym do 100 kg. Gdy jednocześnie na trampolinie będzie skakało więcej maluchów i dodatkowo dorośli, to konstrukcja powinna mieć wytrzymałość powyżej 150 kg. Niektóre modele pozwalają na zabawę kilku osób, o łącznej wadze nawet do 250 kg.

Bezpieczeństwo

Wybierając najlepszą trampolinę, trzeba pamiętać, że powinna ona przede wszystkim gwarantować bezpieczną zabawę. Musi zostać prawidłowo zmontowana, żeby uniknąć ryzyka przewrócenia się konstrukcji czy odczepienia sprężyn lub innych elementów. Trampolina ogrodowa dla dzieci posiada dodatkowo siatkę, zabezpieczającą przed spadnięciem z maty. Zawsze przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany model posiada wszystkie wymagane atesty oraz certyfikat jakości. Renomowani producenci dają też gwarancję na całą konstrukcję, zazwyczaj trwa ona od roku do 5 lat. Przy szukaniu najlepszej trampoliny opinie użytkowników i ekspertów są także bardzo pomocne. To przecież oni mogą najwięcej powiedzieć na temat zalet sprzętu i zwrócić uwagę na ich minusy. Zdanie użytkowników ma duży wpływ na popularność poszczególnych modeli, co znajduje swoje odzwierciedlenie w rankingach trampolin.

Ranking trampolin – wiodące marki

Zastanawiasz się jakiej firmy trampolina jest najlepsza? Zwycięzcą wielu rankingów jest ZIPRO. Pozostałe marki pojawiające się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji to:
  • FunFit
  • Hiton Polska
  • Neo-Sport
  • GOFIT
  • ISO Trade
  • Sapphire
  • HUDORA
Firmy produkujące najlepsze trampoliny oferują różnorodne modele i każdy może dopasować odpowiedni do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Radosne akrobacje powinny wszystkim sprawiać przyjemność, trzeba zatem przede wszystkim wybrać sprzęt zapewniający bezpieczeństwo. Polecamy trampoliny ogrodowe posiadają ochronną siatkę, która zabezpiecza przed wypadnięciem poza obręb maty i tym samym zmniejsza ryzyko odniesienia poważnych urazów.

Trampolina z siatką wewnętrzną czy zewnętrzną?

Dostępne są dwa rodzaje trampolin ogrodowych dla dzieci: z siatką wewnętrzną lub zewnętrzną. Różnica między nimi polega na umiejscowieniu zabezpieczenia w stosunku do powierzchni maty. Siatka wewnętrzna zamontowana jest wewnątrz konstrukcji trampoliny, ograniczając powierzchnię do skakania. Sprężyny i stelaż znajdują się poza nią. Natomiast siatka zewnętrzna obejmuje całą trampolinę. Dzięki temu zwiększa się przestrzeń do zabawy. Wybór ogrodowej trampoliny z siatką wewnętrzną czy zewnętrzną powinien być dostosowany do wieku dzieci, które będą się na niej bawiły. Wynika to przede wszystkim z troski o ich bezpieczeństwo. Trampoliny z siatką wewnętrzną zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach poniżej 4 roku życia. Takie maluchy wymagają szczególnej uwagi podczas zabawy. Wewnętrzne zamocowanie siatki co prawda zmniejsza powierzchnię batutu, ale jednocześnie zabezpiecza przed ryzykiem uderzenia się w twarde elementy konstrukcji. Ograniczenie przestrzeni sprawi też, że mały skoczek instynktownie będzie bawił się bliżej najbezpieczniejszego środka maty. Starsze dzieci mogą korzystać z trampoliny z siatką zewnętrzną. W tych modelach miejsca do zabawy jest więcej i nic nie będzie ograniczało ruchów młodego akrobaty. Niezależnie od tego, czy wybór padnie na trampolinę z siatką wewnętrzną, czy zewnętrzną, warto, aby miała ona co najmniej 2 metry wysokości. Pamiętajmy też, aby poprawnie zamontować ją do konstrukcji, żeby nie odczepiła się podczas zabawy. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli bezpiecznie oddawać się radosnym podskokom.

Trampoliny z siatką zewnętrzna

+
Brak w magazynie

Trampoliny z siatką wewnętrzną

+
Brak w magazynie