/*Opinie o Nas*/
Nasza infolinia:
510 855 048

Jaka bieżnia elektryczna do treningu w domu?

Bieżnia treningowa do użytku domowego to inwestycja, na którą decydują się kolejne pokolenia Polaków. Dawno minęły już czasy, kiedy urządzenia tego typu były postrzegane wyłącznie jako kosztowne gadżety dla zamożniejszych. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że bieżnie stały się nie tylko bardziej zaawansowane, ale również mają atrakcyjniejsze ceny. Dzięki temu nie trzeba martwić się o znalezienie odpowiedniej pory na zdrowy bieg w jesienne lub zimowe popołudnie, czekając na przerwę w opadach lub wyższe temperatury. Domowa siłownia jest przy tym znakomitym rozwiązaniem w dobie obowiązujących obostrzeń. Nie ma tu konieczności wykupywania programu ćwiczeń tylko po to, aby dowiedzieć się, że z powodu pandemii konieczne okazało się ponowne zamknięcie siłowni. Na rynku dostępne są różne rodzaje bieżni, oferujące duży zakres zróżnicowania parametrów oraz dodatkowych udogodnień. Oto co powinniśmy wiedzieć przed zakupem takiego urządzenia.

Bieżnia treningowa do użytku domowego – dlaczego warto?

Domowa bieżnia do biegania ma wiele zalet, dla których warto jest rozważyć jej zakup. Do największych z nich należą:

  • możliwość sprawdzenia efektywności naszych ćwiczeń, dzięki aplikacjom mobilnym;
  • coraz atrakcyjniejsze ceny;
  • wszechstronność dostępnych modeli;
  • poprawa kondycji fizycznej, nieodbiegająca w żaden sposób od wysiłku na świeżym powietrzu lub w siłowni.

Jeśli myślimy więc nad powrotem do ćwiczeń po obostrzeniach, lecz bieganie w ponad trzydziestostopniowych upałach lub jesiennych ulewach nie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem, warto zastanowić się, jaką bieżnię kupić.

Co powinna oferować dobra bieżnia domowa?

Przeglądając rankingi bieżni domowych oraz oferty specjalistycznych sklepów, z pewnością można zetknąć się z dwoma wiodącymi modelami tego typu urządzeń. Pierwszym z nich są modele magnetyczne. Wyróżniają się prostszą konstrukcją, a co za tym idzie – także i niższą ceną. Rozwiązanie to jest dobrym wyborem wyłącznie w przypadku, gdy brakuje pewności, czy zakup bieżni faktycznie spełni oczekiwania. Można wówczas uniknąć przepłacenia za sprzęt, który może wkrótce zostać ciśnięty w kąt.

Jeśli myślimy jednak o rozpoczęciu domowych ćwiczeń na poważnie, warto jest przyjrzeć się drugiemu typowi bieżni, jakim są modele elektryczne uchodzące obecnie za nowy standard na rynku. Dzięki zastosowaniu w niej najnowocześniejszych technologii dobra bieżnia domowa tego typu jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna dla naszego zdrowia. Specjalnie zaprojektowane pasy biegowe wraz z solidnymi systemami amortyzacji, zabezpieczają kości i stawy użytkownika, ograniczając tym samym ryzyko kontuzji. Coraz częstszym elementem wyposażenia bieżni elektrycznych stają się również komputery. Z pomocą intuicyjnego, czytelnego panelu, użytkownik jest w stanie błyskawicznie dostosować ćwiczenia do aktualnych potrzeb.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując bieżnię do domu?

Pamiętajmy, że każda bieżnia do domu, czy to najbardziej zaawansowana, czy też mniej, powinna spełniać wymagania swoich użytkowników. Każdy jest inny – ma inną sylwetkę, wzrost, kondycję i sposób biegania. Wybierając urządzenie do ćwiczeń, powinno się więc przyjrzeć się następującym kwestiom:

  • wymiarom pasa biegowego – na rynku dostępne są bieżnie o różnych długościach i szerokościach. Oprócz kwestii zmieszczenia się urządzenia w pokoju parametr ten ma również kluczowe znaczenie dla komfortu ćwiczeń. Zbyt krótkie lub wąskie bieżnie sprzyjają deptaniu po bokach oraz wypadaniu z nich podczas biegu. Generalna zasada mówi, że osoby wysokie powinny stawiać na bieżnie z pasem biegowym mierzącym pół metra szerokości i półtora metra długości;
  • moc silnika – modele o mocy wynoszącej 2 KM są przeznaczone wyłącznie do lżejszych ćwiczeń bazujących na truchcie. Według generalnie przyjętych opinii bieżnia elektryczna do intensywniejszego treningu powinna mieć silnik o mocy 2,1-6 KM;
  • prędkość maksymalna – zastanawiając się, jaką bieżnię kupić do domu, warto przyjrzeć się prędkości interesującego nas modelu. Najwolniejsze z maszyn pracują z szybkością 5 km/h, zaś te szybsze – 25 km/h. Parametr ten powinien być dostosowany przede wszystkim do kondycji użytkownika. Znakomitym wyborem są tu bieżnie z regulacją szybkości umożliwiające zarówno rozgrzewkę i pierwsze ćwiczenia, jak i intensywny sprint. W ten sposób można wyeliminować konieczność wymiany obecnego modelu na szybszy, w momencie zauważenia poprawy kondycji;
  • niestandardowe dodatki – wiele modeli bieżni daje możliwość sparowania ich z dedykowanymi aplikacjami mobilnymi pozwalającymi na monitorowanie postępu ćwiczeń. Coraz częstszym widokiem stają się tu również wszelkie udogodnienia w formie uchwytów na napoje lub gniazd słuchawkowych;
  • renoma producenta – chcąc kupić niezawodną, cichą bieżnię domową, należy unikać kupowania sprzętów, pochodzących od nieznanych producentów. Nawet tańsze modele, opracowane przez wiodące marki, będą wyróżniać się wyższą jakością wykonania niż niskobudżetowe sprzęty z internetowych aukcji. Dlatego też zaleca się korzystanie z usług wyłącznie sprawdzonych specjalistycznych sklepów mających status oficjalnego dystrybutora.

 

Ile kosztuje bieżnia do użytku domowego?

Cena bieżni domowej to kwestia, której często przyglądamy się w pierwszej konieczności. Jak wspomniano wyżej, wybór tego typu urządzenia powinien zacząć się od dokładnej oceny naszych potrzeb i możliwości. Droga bieżnia do domu ze szczytów rankingów nie sprawdzi się w naszym przypadku, jeśli chcemy korzystać ze sprzętu okazjonalnie. Ceny najtańszych modeli wahają się w granicach 1000 złotych, oferując nam najprostsze funkcje, potrzebne do utrzymania kondycji w domowym zaciszu. W przypadku sprzętu bardziej zaawansowanego należy zaplanować większy wydatek wynoszący kilka tysięcy złotych. Należy pamiętać, że zarówno droższa, jak i tania bieżnia do domu są inwestycją na dłuższy czas. Odpowiedni dobór takiego sprzętu pozwoli na sprawne ćwiczenia przez wiele miesięcy, a nierzadko nawet i lat.

Nasze propozycje, czyli ranking bieżni domowych

Jeśli wciąż nie jesteśmy pewni, jaka bieżnia do domu będzie dla nas najodpowiedniejsza, zapraszamy do zapoznania się z naszym TOP 3 modeli przeznaczonych dla konkretnych grup użytkowników:

Thunder TS-815D – znakomita bieżnia w atrakcyjnej cenie

Jeśli kwestia tego, ile kosztuje bieżnia, jest równie istotna, co niezawodność, warto przyjrzeć się najtańszemu z modeli renomowanej marki Thunder. Dzięki wejściu na słuchawki możemy umilić sobie trening, słuchając ulubionej muzyki lub podcastów. Na uwagę zasługuje tu również wysokiej jakości pas, zabezpieczony warstwą antypoślizgową. Niezawodny, sześciopunktowy system amortyzacji zapewnia przy tym najwyższą ochronę stawów użytkownika. Ta cicha bieżnia do domu została również wyposażona w system regulacji szybkości w zakresie 0,8-17 km/h, oraz ustawienie wzniosu w zakresie 0-15 procent. Urządzenie oferuje przy tym możliwość skorzystania z wygodnych uchwytów do brzuszków, zaś po złożeniu, zajmuje zaledwie 1 m2 pomieszczenia.

Thunder TS-109 – wygodna bieżnia dla każdego

Najlepsza bieżnia do domu to przede wszystkim taka, z której korzystać może cała rodzina. Model TS-109 łączy wszystkie atuty wspomnianej wyżej bieżni od tego producenta z nowoczesnym intuicyjnym interfejsem. Dzięki funkcji Physical Test użytkownik jest w stanie wprowadzić do systemu swoje dane, takie jak waga lub wiek, co pozwoli na lepsze opracowanie programu ćwiczeń. Bieżnia ta wyróżnia się ogromną wygodą użytkowania, dzięki podręcznym kółkom transportowym, uchwytowi na napoje oraz wysokiej jakości głośnikom.

Thunder TS-HT 500 – niezawodna bieżnia z najwyższej półki

Nasz ranking zamyka bieżnia elektryczna TS-HT 500 zachwycająca najnowocześniejszymi rozwiązaniami oraz znakomitym stosunkiem jakości do ceny. Specjalnie zaprojektowany, gazowy podnośnik pozwala na komfortowe złożenie urządzenia po zakończonym treningu. Wystarczy jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk. Oprócz uchwytów na napoje oraz sensorów pulsu bieżnia daje również możliwość skorzystania ze zintegrowanego wiatraczka, który poprawi nasze samopoczucie podczas biegu. Urządzenie zostało wyposażone także w komfortowy system zmiany prędkości obsługiwany za pomocą łatwo dostępnych klawiszy i oferujący aż sześć trybów biegu.

 

PRZEDSPRZEDAŻ WYSYŁKA - 06.05.2024