/*Opinie o Nas*/

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Nasza infolinia:
510 855 048

Trampoliny Ogrodowe z siatką Wewnętrzną

Trampoliny z siatką to widok, który coraz częściej można dostrzec w przydomowych ogrodach. Głównie w okresie, kiedy temperatura na zewnątrz pozwala na komfortowe spędzanie czasu poza domem. Od wczesnej wiosny, poprzez całe lato, aż po jesień, trampoliny ogrodowe królują przy naszych domach. Jeśli zastanawiasz się nad wyposażeniem swojego ogrody w nową atrakcję dla dzieci, zakup trampoliny będzie doskonałym pomysłem. W ofercie sklepu sellBEST z pewnością znajdziesz trampolinę, które spełni Twoje oczekiwania. Jeśli jeszcze nie wiesz, na jaki model się zdecydować i jaki rodzaj trampolin będzie odpowiedni dla Twojego dziecka, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które powinny pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.


Trampolina, czyli zabawa i zdrowie

Trampoliny ogrodowe powodują nieskrywaną radość wśród najmłodszy. Rzadko która zabawa potrafi u dzieci wywołać tak dużo uśmiechu. Trampolina ogrodowa to nie tylko wyjątkowa frajda dla malucha. To także świetny sposób na to, aby zapewnić dziecku zdrową, pożyteczną dla prawidłowego rozwoju zabawę. Znacznie poprawia koordynację ruchową i równowagę, a w dodatku zapobiega i redukuje wadę postawy. Ale to nie wszystko: skoki na trampolinie pomagają zachować zdrową sylwetkę i spalać zbędne kalorie, co jest atrakcyjną alternatywą dla biernego spędzania czasu przy grach komputerowych. Jak każdy rodzic, z pewnością także dla Ciebie bezpieczeństwo swoich pociech jest najważniejsze. Dlatego trampoliny wyposażone w siatkę zabezpieczająca poprawiają bezpieczeństwo zabawy. Decydując się na zakup, wybierz jeden z takich modeli.

Siatka wewnętrzna czy zewnętrzna?

Jeśli będziesz wybierać pomiędzy trampoliną z siatką wewnętrzną lub zewnętrzną, kierować musisz się przede wszystkim wiekiem swojej pociechy. Dla młodszych dzieci najbardziej odpowiednia jest siatka zamontowana po wewnętrznej stronie trampoliny. Dzięki mniejszej przestrzeni do zabawy i zwiększonej ochronie przed sprężynami, automatycznie dużo bardziej zwiększa się bezpieczeństwo malucha. Z kolei siatka zamontowana zewnętrznie pozwala na więcej miejsca do zabawy, jednocześnie zachowując wymaganą ochronę, dlatego będzie odpowiednia dla dziecka w wieku powyżej 4 lat.

Trampolina z siatką wewnętrzną

W trampolinach z siatką wewnętrzną sprężyny osłonięte matą oraz słupki osłonięte gąbką znajdują się poza siatką. Ten rodzaj trampolin doskonale sprawdza się w przypadku małych dzieci oraz osób, którym zależy na jak najwyższym bezpieczeństwie. Wybór odpowiedniego modelu determinuje przede wszystkim wiek i poziom koordynacji ruchowej. Maluchy, które jeszcze nie czują się pewnie podczas samodzielnego skakania, lepiej jest zabezpieczyć przed ryzykiem. Małe dzieci, które nie mają jeszcze odpowiednio wykształconej koordynacji ruchowej, czują się zdecydowanie bezpieczniej w sytuacji, kiedy mogą złapać za siatkę, by utrzymać równowagę podczas zabawy na niestabilnej powierzchni. Trampoliny z siatką wewnętrzną są zatem wskazane dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby również starsze dzieci korzystały z tego rodzaju trampoliny. Z pewnością sprawniejszym użytkownikom nie przyniesie większego trudu utrzymanie się w nieco zawężonym polu przeznaczonym do zabawy.