/*Opinie o Nas*/
Nasza infolinia:
+48 456 455 010

Jaki grill gazowy wybrać do 2000zł – Ranking

Gazowy grill ogrodowy to coraz częstszy widok w polskich ogródkach. Wiadomo doskonale, ile przyjemności można czerpać ze wspólnego pieczenia z rodziną i znajomymi, przebywając jednocześnie na świeżym powietrzu w przydomowym ogródku. Chociaż mania grillowania udziela nam się przede wszystkim w upalne, letnie dni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby usiąść w miłym gronie i wrzucić coś na rożen także i wiosną lub wczesną jesienią. Dlatego nie dziwi fakt, że producenci urządzeń do pieczenia prześcigają się w opracowywaniu coraz praktyczniejszych modeli. Popularne stają się również internetowe dyskusje, zaś pytania w stylu „Jaki grill gazowy polecacie?” coraz częściej przewijają się w przeglądarkowych sugestiach. Dlatego też w niniejszym artykule opowiemy, jaki grill kupić, aby służył nam i naszym gościom przez wiele lat.

Co sprawia, że to właśnie grill gazowy jest najlepszy?

Grille gazowe uchodzą obecnie za nowy standard na rynku, wypierający stopniowo swoje niewielkie i proste odpowiedniki. Powodów jest naprawdę sporo. Po pierwsze, modele gazowe są wygodne w użytkowaniu. W przeciwieństwie do grilla węglowego, wariant gazowy rozgrzewa się w zaledwie 10-15 minut, co z pewnością ucieszy wszystkich niecierpliwych gości. Co więcej, w tym niedługim czasie, grill osiąga temperaturę nawet 350 stopni Celsjusza, pozwalając na przygotowanie pysznej pizzy. Grill ogrodowy tego typu to także znacznie prostsze czyszczenie oraz brak nieprzyjemnego zapachu osiadającego na naszych ubraniach.

W przeciwieństwie do grillów węglowych modele gazowe są również znacznie bezpieczniejsze dla środowiska. Decydując się więc na zakup dobrego grilla gazowego jednocześnie można dać dobry przykład gościom i sąsiadom. Chociaż wydawać by się mogło, że nowoczesne rozwiązanie tego typu jest znacznie droższe niż węglowy klasyk, rzeczywistość wygląda inaczej. Grill gazowy nie wymaga bowiem każdorazowego zakupu węgla i podpałki. Modele te zachwycają również jakością przygotowanych potraw. Nawet mały grill gazowy oferuje nam efektywność porównywalną z domową kuchnią.

Jaki grill gazowy kupić , aby zaspokoić nasze potrzeby?

Wiadomo już, dlaczego warto zamienić stary model węglowy na jego nowoczesny odpowiednik gazowy. Pozostaje więc zdecydować, jaki grill gazowy wybrać, aby można było cieszyć się nim każdego dnia. Uwagę warto skupić na następujących czynnikach:

  • częstotliwość grillowania – nie każdy z nas spędza letnie popołudnia poza kuchnią, woląc raczyć się daniami przygotowywanymi w ogrodzie. W przypadkach, gdy z tego typu wyposażenia wolimy korzystać sporadycznie, nie warto marnować pieniędzy na drogie dobrze wyposażone modele. Wystarczy bowiem niewielki grill gazowy 3-palnikowy, za pomocą którego bez problemu można przyrządzić obiad dla mniejszej grupy osób;
  • liczba zapraszanych gości – im więcej osób odwiedza nas regularnie, tym większy grill powinniśmy kupić. Przyspieszy to przyrządzenie potraw dla wszystkich bez konieczności zmuszania pojedynczych osób do czekania;
  • mobilność – zastanawiając się, jaki grill gazowy kupić, należy uwzględnić dodatkowo, czy sprzęt ma być wykorzystywany wyłącznie w ogrodzie, czy także i na kempingu. Jeśli grill nie będzie opuszczać ogrodu, można zdecydować się na dowolny model. W przypadku, gdy zamierza się jednak zabierać go na rodzinne wyjazdy, należy postawić na mniejszy, lżejszy model ze składanymi nóżkami, którego przewożenie nie będzie szczególnie męczące;
  • dodatkowe funkcje – to, jaki grill ogrodowy wybrać, powinno zależeć również od tego, jakie niestandardowe wyposażenie się przyda. Współczesne grille oferują wiele innowacyjnych rozwiązań, jak dodatkowe piekarniki lub obrotowe rożna. Nie należy zapominać, że te dobrze wyposażone modele są nieco droższe niż ich podstawowe odpowiedniki.

Piekarnik gazowego grilla ogrodowego

Najlepszy grill gazowy to przede wszystkim taki, który ma najwyższej klasy piekarnik. To właśnie on uchodzi za swoiste serce grilla, stanowiąc jego centralną część. Wybierając grill gazowy, warto upewnić się, że pokrywa piekarnika została wykonana z trwałych stopów aluminium. Ścianki powinny być podwójne i wykonane ze stali szlachetnej. Da pełną gwarancję, że generowane ciepło nie będzie ulatniać się z piekarnika, umożliwiając tym samym skuteczne przyrządzanie potraw nawet w chłodniejsze, deszczowe dni. Na modele z solidnymi piekarnikami powinny zdecydować się także osoby zastanawiające się, jaki grill gazowy nada się do ekstremalnego grillowania zimą.

Grill gazowy – z rusztem żeliwnym czy stalowym?

Trwały, ciężki ruszt to kolejne narzędzie, bez którego nie może obejść się żaden entuzjasta ogrodowego pieczenia. Na rynku dostępne są zarówno grille gazowe z rusztem żeliwnym, jak i modele, w których element ten został wykonany ze stali. Te pierwsze odznaczają się większą wagą, lepszym rozłożeniem ciepła oraz dłuższym jego utrzymaniem. Ruszt do grilla ze stali nierdzewnej to przede wszystkim mniejsza waga oraz szybsze nagrzewanie. Oba rozwiązania są zatem warte uwagi, ponieważ pozwolą na sprawne przygotowywanie posiłków i przekąsek. Wybierając ruszt, należy sprawdzić też liczbę obecnych w nim łączeń. Powinna być ona jak najmniejsza, aby nie utrudniać regularnego czyszczenia tego elementu.

Płyty żeliwne w dobrych grillach gazowych

Dobry grill ogrodowy powinien umożliwić nam przygotowywanie wszystkich potraw, włącznie z tymi o najdrobniejszych składnikach, których nie można utrzymać na ruszcie. W takich przypadkach konieczne jest wykorzystanie płyt żeliwnych do grilla, kompatybilnych z posiadanym modelem. Element ten, opracowany przez renomowanego producenta, zapewni równomierne nagrzewanie podczas pieczenia. Gwarantuje to, że wszystkie przyrządzane dania będą równomierne przypieczone. Za pomocą płyty żeliwnej, możemy przygotowywać potrawy z warzyw, owoców lub owoców morza.

Obrotowy rożen w ogrodowych grillach gazowych

Chociaż wynalazek ten kojarzy nam się głównie z restauracjami z kebabami lub przyczepami z pieczonymi kurczakami, obecnie elektryczny rożen obrotowy może być wykorzystywany także w domowym grillu. Ten niezbędnik każdego wielbiciela soczystego drobiu pozwoli na równomierne upieczenie mięsa, zapewniając optymalny rozkład temperatury. Przyrządzone dzięki niemu potrawy z pewnością zachwycą gości pysznym, miękkim wnętrzem oraz starannie przypieczoną chrupiącą skórką. Jeśli zależy nam więc na grillu gazowym uchodzącym za najlepszy, zwróćmy uwagę, czy interesujący nas model ma obrotowy rożen.

Nasze propozycje najlepszych grillów gazowych

Wiadomo już, czym powinny charakteryzować się dobre grille gazowe. Wybór tego typu urządzeń w dalszym ciągu nie należy do najłatwiejszych, przygotowaliśmy nasze propozycje grillów, które z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania gości.

Burn&GO 6+1 – najlepszy grill na huczne imprezy

Jeśli zastanawiamy się w jakiej firmie wyprodukowano grille gazowe uchodzące obecnie za najlepsze, warto przyjrzeć się popularnej marce Burn&GO. Omawiany model zalicza się do klasy premium przeznaczonej dla najbardziej oddanych amatorów grillowania. Wszystkie elementy zostały wykonane z solidnej stali nierdzewnej odpornej na korozję. Ten nowoczesny grill gazowy 6-palnikowy został wyposażony w sześć palników standardowych wraz z dodatkowym palnikiem zewnętrznym. Model ten mierzy 123 cm wysokości, 63 cm długości i 169 cm szerokości. Szerokość piekarnika wynosi tu 97 cm, zaś długość – 50 cm.

Burn&GO 5+1 – wszechstronny grill dla całej rodziny

Grill gazowy 5-palnikowy marki Burn&GO to znakomita propozycja dla osób, poszukujących dużych urządzeń, nienależących jednak do droższej klasy premium. Model ten mierzy 123 cm wysokości, 63 cm długości i 153 cm szerokości. Wymiary piekarnika to 81 cm szerokości i 50 cm długości. Grill ten posiada możliwość użycia obrotowego rożna, zaś zintegrowany termometr i automatyczny zapalnik sprawiają, że przygotowywanie potraw staje się proste. Jeśli zastanawiamy się więc, jaki grill gazowy sprawi największą radość bliskim, warto przyjrzeć się temu modelowi.

Burn&GO 4+1 – najlepszy grill z niższej półki cenowej na rynku

Jeśli zastanawiamy się, jaki grill gazowy do 2000 zł odznacza się najlepszym stosunkiem ceny do jakości, marka Burn&GO ma dla nas dość zaskakującą odpowiedź. Prezentowany model mierzący 123 cm wysokości, 63 cm długości i 137 cm szerokości oferuje wszystkie funkcje, które znalazły się także w jego większych odpowiednikach. Ten nowoczesny grill gazowy 4-palnikowy umożliwia użycie płyt żeliwnych i obrotowego rożna oraz pieczenie w każdej temperaturze, dzięki obudowie ze stali nierdzewnej.