/*Opinie o Nas*/
Nasza infolinia:
510 855 048

POMPA CIEPŁA – odnawialne źródło energii i ochrona środowiska

Pompy ciepła z serii Polar X oraz BKDX to pompy typu monoblok. Monoblok to idealne rozwiązanie, pozwalające oszczędzić miejsce wewnątrz budynku, proste w montażu. Jednostka zewnętrzna zawiera cały układ chłodniczy, hermetycznie zamknięty. Pompy ciepła typu monoblok dbają o akustykę. To duże, estetyczne urządzenie, ciche podczas pracy. Jako, że jest to układ zamknięty, podczas montażu niewymagane jest napełnianie układu czynnikiem chłodniczym. Powoduje to, że cała instalacja przebiega sprawnie.
To energooszczędne urządzenia, przyjazne dla środowiska. Swoje zastosowanie znajdą w nowych jak i modernizowanych budynkach. Pompy ciepła z serii Polar X oraz BKDX to powietrzne pompy ciepła, które do ogrzewania budynku wykorzystują energię zgromadzoną w powietrzu. Jest więc to energia dostępna bez ograniczeń. Korzystanie z pompy ciepła pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania oraz zmniejszenie zanieczyszczeń trafiających do środowiska. Korzystanie z urządzenia jest bardzo komfortowe ponieważ praca odbywa się automatycznie. Pompy ciepła mogą współpracować z innymi źródłami na przykład klimakonwektorami.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pompy ciepła wykorzystują do swojej pracy czynnik chłodniczy R32, którego temperatura wrzenia wynosi -51,6°C. 1W pierwszej kolejności czynnik chłodniczy (w postaci cieczy pod niskim ciśnieniem) przemieszcza się do parownika czyli do wymiennika ciepła. Powietrze mające temperaturę -20°C nadal jest cieplejsze niż temperatura wrzenia czynnika. Efektem tego jest podgrzanie się czynnika chłodniczego i ostatecznie zamiana w gaz o niskim ciśnieniu. Gaz wpada do sprężarki, która powoduje zwiększenie jego ciśnienia. Wiąże się to również ze zwiększeniem temperatury. Na wylocie ze sprężarki otrzymujemy zatem sprężony gaz o wysokiej temperaturze. Gaz o wysokiej temperaturze dociera do wymiennika ciepła zwanego skraplaczem. To tutaj oddawane jest ciepło do płynu obiegu grzewczego ( najczęściej woda, która krąży w instalacji centralnego ogrzewania. Woda ta jest zimniejsza od sprężonego, gorącego gazu tak więc gaz skrapla się. Otrzymaliśmy chłodną ciecz ale nadal o wysokim ciśnieniu. Ciecz przemieszcza się do zaworu rozprężnego gdzie obniża swoje ciśnienie oraz temperaturę. W takim stanie ponownie dociera do parownika, gdzie po raz kolejny może odbierać ciepło z dolnego źródła. Proces rozpoczyna się na nowo.