FAQ | Grille gazowe marki Burn&GO

Odpowiadamy na pytania Klientów sklepu internetowego sellBEST

FAQ

Zachowanie gwarancji

Aby zachować gwarancję prosimy zachować oryginalne opakowanie/karton/paletę.

Odstąpienie od umowy

W przypadku odstąpienia od Umowy klient ponosi odpowiedzialność za bezpieczne i w nienaruszonym stanie dostarczenie paczki do siedziby do sklepu internetowego sellBEST (Trzydnik Duży 63B, 23-230 Trzydnik Duży).

Czy przed rozpoczęciem grillowania należy smarować ruszt olejem?

Ruszt należy smarować olejem po każdym czyszczeniu, najlepiej kiedy jest jeszcze gorący. Wtedy olej wpiecze się w pory rusztu, przez co jeszcze lepiej go zakonserwuje.

Czy za każdym razem powinno się czyścić ruszt?

Tak, powinno się to robić po każdym użyciu ponieważ grillowane produkty mogą szybko przywierać do nieoczyszczonych prętów. Z czystego rusztu łatwiej je zdjąć.

Czy można używać środków chemicznych do mycia rusztów?

Do rusztów absolutnie nie wolno używać żadnych środków chemicznych. Może to spowodować uszkodzenie ich powłoki i co za tym idzie powstanie korozji. Dodatkowo użyta chemia może wnikać w potrawy, które później spożywamy.

Czy ruszty można myć w zmywarce?

Nie, rusztów nie należy myć w zmywarce ze względu na ryzyko ich uszkodzenia.

Czy grill może być podłączony do gazociągu?

Nie. Grill nie jest przystosowany do podłączenia do gazociągu.

Co zrobić gdy pojawią się płomienie?

W grillach gazowych pojawienie się płomieni jest niemal niemożliwe.

Kiedy należy grillować z zamkniętą pokrywą grilla?

Tak często jak tylko to możliwe. Zamknięta pokrywa zmniejsza dopływ tlenu i wpływa na to, że grillowane produkty pieką się zarówno od dołu jak i od góry.

Czy należy konserwować aromatyzery po wypalaniu?

Stalowe aromatyzery nie wymagają konserwowania olejem. Pamiętaj natomiast , aby je wypalić i oczyścić z resztek po wypalaniu. Przedłuży to żywotność tych elementów.

Czy mogę zostawić odkręconą butlę z gazem, kiedy skończyłem już grillować?

Po grillowaniu warto zakręcić butlę ze względów bezpieczeństwa. Zapobiega to sytuacji przypadkowego ujścia gazu , kiedy nieumyślnie przekręcimy pokrętło.

Po czym możemy poznać, że kończy się gaz w butli?

Pierwszym objawem może być problem z utrzymaniem lub podniesieniem temperatury na grillu. Wtedy warto sprawdzić ilość gazu w butli.

Czy butle z gazem mają określona datę ważności?

Każda stalowa butla z gazem ma określoną datę legalizacji. Jest to okres 10 lat. Dzięki temu wiemy jaki jest okres, w którym możemy bezproblemowo użytkować butlę. Gaz jako paliwo nie podlega okresom ważności ponieważ nie traci swoich właściwości.

Jak zapobiec pojawianiu się wilgoci pod pokrowcem? Czy grill może być pozostawiony na deszczu?

Grille Burn&GO nie obawiają się deszczu, w szczególności podczas grillowania. Jednak dbając o sprzęt nie należy zostawiać go pod gołym niebem na dłuższy czas, bez zabezpieczenia. Polecamy zainwestować w wysokiej jakości pokrowiec, który przedłuży żywotność grilla i pozwoli utrzymać go w dobrej kondycji przez wiele lat. Wilgoć na grillu mimo zastosowania pokrowca może pojawić się w okresie intensywnych opadów deszczu bądź śniegu. Woda odparowując dostaje się wtedy pod pokrowiec i osiada na wewnętrznej powłoce pokrowca oraz na powierzchni grilla. Należy pamiętać, aby od czasu do czasu zdjąć pokrowiec i pozwolić wyschnąć urządzeniu.

Czy grill gazowy dymi?

Skapujące na aromatyzery soki oraz tłuszcz, pod wpływem wysokiej temperatury odparowują i wnikają w nasze potrawy następnie unoszą się w powietrze powodując efekt dymu. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do dymu z grilla węglowego do jedzenia ani do atmosfery nie dostają się szkodliwe dla zdrowia toksyny.

Czy w potrawach przygotowywanych na grillach gazowych wyczuwa się gaz?

Gaz dostępny w butlach gazowych posiada naturalnie neutralny zapach, jest wręcz niewyczuwalny dla człowieka. Ze względu na tą cechę i z uwagi na bezpieczeństwo, oba gazy zostają zawonione substancją zapachową. Jest nią etanotiol. W ten sposób w przypadku niekontrolowanego i niechcianego wycieku gazu możemy go wyczuć. Podczas grillowania substancja ta wypala się i gaz wydziela zapachu.

Jaka jest różnica między rusztami a płytami żeliwnymi?

Ruszty posiadają żebrowaną konstrukcję natomiast płyty są jednolitej budowy. Płyta pozwala nam na grillownie drobniejszych kawałków mięsa czy warzyw a nawet możemy przygotować wyśmienite jajko sadzone do porannych tostów. Używając płyt wymiennie z rusztami poszerzamy możliwości swojego grilla.