BAZA WIEDZY | JACUZZI THUNDER

solidna dawka wiedzy dla Klientów sklepu internetowego sellBEST

Podstawowe informacje o jacuzzi THUNDER

Jacuzzi to urządzenie przeznaczone do relaksującego masażu wodnego, spotykane w SPA i różnego rodzaju kurortach zdrowotnych. Kąpiel w napowietrzonej, ciepłej wodzie to znany od wieków, doskonały sposób na ukojenie ciała i umysłu. Odprężające sesje w jacuzzi powodują zwiększenie sił witalnych, poprawę samopoczucia, a nawet zdrowia.

Światowej rangi marka THUNDER to producent najlepszych dmuchanych jacuzzi na świecie. Stworzone przez markę baseny zapewniają luksusowy relaks w warunkach domowych. Dmuchane jacuzzi to urządzenie stworzone do użytku zarówno w domowym wnętrzu, jak i ogrodzie. Dzięki podgrzewanej wodzie z basenu możemy korzystać przez cały rok!

Jacuzzi dopasowane do Klienta

W naszej ofercie posiadamy 12 modeli jacuzzi podzielonych ze względu na zastosowane funkcje i udogodnienia: LATTE, LUNGO, MOCHA, FRAPPE, DOPPIO, BREVE, IRISH, BLEND LAVA, GALAO, LOFT i VILLAGE. Więcej informacji o zastosowanych technologiach można znaleźć w opisach poszczególnych modeli. Szeroki wybór oraz elastyczność oferty pozwala na wybór urządzenia dopasowanego do potrzeb każdego klienta. Wszystkie modele jacuzzi zostały wyposażone w 3-stopniową regulację intensywności bąbelków, system zapobiegania powstawaniu lodu, regulator czasowy oszczędzający energię oraz specjalny system oczyszczania. Zastosowanie najnowszych technologii gwarantuje najwyższą jakość urządzenia oraz pełne bezpieczeństwo.

Jacuzzi a zdrowie

Włączenie korzystania z jacuzzi w ogrodzie do codziennej rutyny może pomóc poprawić ogólne samopoczucie. Regularne sesje to nie tylko miło spędzony czas, ale także inwestycja w swoje zdrowie.

Główne korzyści korzystania z jacuzzi

 • pozytywnie wpływa na jakość snu
 • dotlenia organizm
 • działa uspokajająco, łagodzi napięcie nerwowe
 • zmniejsza poziom stresu
 • wspomaga układ trawienny
 • rozluźnia mięśnie po intensywnym wysiłku fizycznym
 • zwiększa kondycję stawów
 • poprawia krążenie krwi
 • pomaga w leczeniu zaburzeń odżywiania
 • poprawia elastyczność skóry, wspiera walkę z cellulitem

Wielowymiarowa ochrona antybakteryjna

Czysta i zdrowa woda jest najważniejszym fundamentem hydromasażu. Wpływa na odczucia związane z użytkowaniem jacuzzi oraz zapewnia dłuższą żywotność urządzenia. Właściciel jacuzzi THUNDER powinien każdego dnia dbać o wodę i utrzymywać ją w odpowiednim stanie. W trosce o użytkowników jacuzzi na wewnętrzną podszewkę jacuzzi THUNDER nałożono materiał antybakteryjny, w celu zwiększenia wydajności sterylizacji. Materiał ogranicza do 99% rozmnażanie się bakterii. Ponadto jacuzzi wyposażone są w specjalny system redukcji zanieczyszczeń: generator ozonu i/lub system bakteriobójczego promieniowania UVC, dzięki któremu można zredukować użycie chemii w postaci środków dezynfekujących. Stosowanie powyższych systemów ma działanie antybakteryjne i jest zalecane, np. dla osób z skłonnościami do atopowego zapalenia skóry oraz gdy z kąpieli korzystają dzieci.

Ozonator i system dezynfekcji UVC

Po aktywowaniu ozonatora lub lampy UVC praca będzie wykonywana przez 2 godziny i następnie system automatycznie się wyłączy. Filtr będzie automatycznie aktywowany podczas pracy. Nie można go wyłączyć w trakcie działania. Prosimy o nieużytkowanie jacuzzi podczas funkcjonowania ozonatora oraz lampy UVC. Zaleca się codzienne stosowanie generatora ozonu oraz lampy UVC w wymiarze 2h.

Stosowanie chemii w jacuzzi

Rozmnażające się mikroorganizmy mogą powodować mętnienie wody oraz odkładanie się śliskich osadów na ściankach i dnie jacuzzi. Nawet niewielka ilość bakterii lub grzybów może wywoływać zagrożenie dla skóry, dlatego środki dezynfekcyjne należy stosować już od pierwszego napełnienia jacuzzi. Do dezynfekcji wody należy stosować preparaty chemiczne, które niszczą bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy. W sprzedaży posiadamy kompleksowy zestaw do dbania o wodę w jacuzzi. Tabletki należy stosować poprzez specjalny dozownik – skimmer lub pływak. Natomiast granulat należy rozpuścić w naczyniu z wodą i wlać do jacuzzi.

W celu zapobiegania osadzania się kamienia na pompie, należy zadbać o odpowiednie pH wody. Jego utrzymanie na odpowiednim poziomie sprzyja działaniu środków dezynfekujących. Dla skóry człowieka najlepsze pH mieści się pomiędzy 7-7,4 i taka też woda powinna być utrzymywana w zbiorniku. Z racji tego, iż pH może się bardzo szybko zmieniać, warto przeprowadzać jego kontrolę przynajmniej raz w tygodniu. Należy pamiętać, że przy dużych upałach pH ulega podwyższeniu, a w czasie deszczu ulega obniżeniu. Wtedy badania warto przeprowadzać częściej.

Uwaga

 • zabrania się mieszania środków dezynfekujących ze sobą
 • zabrania się mieszania produktów na bazie chloru i na bazie bromu
 • zabrania się dodawania chemikaliów do jacuzzi, gdy ktoś w nim przebywa (mogą wystąpić uszkodzenia skóry i oczu)
 • zabrania się używania zbyt dużej ilości chemikaliów i skoncentrowanego chloru, mogą wystąpić uszkodzenia jacuzzi
 • zalecane jest stosowanie chemii z naszego sklepu, jest to chemia dedykowana do jacuzzi THUNDER, poddana licznym testom

Wymiana wody w jacuzzi

Częstotliwość wymiany wody zależy od wielu czynników. Należy pamiętać, aby przed każdym wejściem do jacuzzi wziąć prysznic oraz oczyścić stopy w baseniku. Dbanie o higienę podczas korzystania z jacuzzi, regularna filtracja oraz stosowanie odpowiednich środków chemicznych pozwala na dłuższe korzystanie z urządzenia bez konieczności wymiany wody.

Przechowywanie jacuzzi poza sezonem

Powierzchnię jacuzzi należy dokładnie wyczyścić za pomocą gąbki, ciepłej wody i dedykowanego detergentu. Nie należy używać myjek ciśnieniowych ani detergentów nie przeznaczonych do tego celu. Następnie należy osuszyć jacuzzi, wycierając miękką ściereczką. Staranne osuszenie jacuzzi wyeliminuje ryzyko pojawienia się drobnoustrojów, grzybów, pleśni, itp. Jacuzzi należy przechowywać wewnątrz budynku, w pomieszczeniu z dodatnią temperaturą. Można przechowywać je w pudełku lub innym opakowaniu. Jeśli temperatura spadnie poniżej zera przemarznięty materiał PVC może popękać.

Generic placeholder image