FAQ | Dmuchane jacuzzi marki MSpa

Odpowiadamy na pytania Klientów sklepu internetowego sellBEST

FAQ

Aby zachować gwarancję prosimy zachować oryginalne opakowanie/karton/paletę.

W przypadku odstąpienia od Umowy klient ponosi odpowiedzialność za bezpieczne i w nienaruszonym stanie dostarczenie paczki do siedziby do sklepu internetowego sellBEST (Trzydnik Duży 63B, 23-230 Trzydnik Duży).

Dla pełnego komfortu podczas odpoczynku jacuzzi warto umieścić w ustronnym miejscu, z dala od wzroku sąsiadów. Należy zadbać o dostęp do zasilania oraz węża ogrodowego. Jacuzzi najlepiej umieścić w miejscu zacienionym. Podłoże powinno być stabilne, wytrzymałe, aby unieść ciężar jacuzzi, który po napełnieniu wodą sięga około 1 tony. Z podłoża należy usunąć wszystkie ostre przedmioty, kamienie, itp. Jacuzzi można umieścić na trawie, kostce brukowej, tarasach drewnianych, itp. Nie zaleca się umieszczania na podłożu o charakterze żwirowym, glinianym czy asfalcie. Umieszczenie jacuzzi na podeście (nawet niewielkim) ułatwia wypuszczanie wody.Większość modeli jacuzzi wyposażone jest w specjalne maty o odpowiednich rozmiarach lub dmuchane dno. Natomiast jeśli chcemy dodatkowo odizolować dno jacuzzi od podłoża warto zastosować specjalne puzzle piankowe, które są grubsze i miękkie.

Jacuzzi należy zasilać prądem jednofazowym. Instalacja elektryczna musi spełniać wymagania przewidziane w przepisach budowlanych oraz normy instalacji elektrycznych w obiektach budowlanych (IEC 364). Niedopuszczalne jest stosowanie podłączenia za pomocą przedłużacza, czy na wtyczkę.

Podłączenie wodno-kanalizacyjne nie jest wymagane. Napełnianie i opróżnianie jacuzzi najlepiej wykonać przy użyciu węża ogrodowego. Umieszczenie na niewielkim podwyższeniu ułatwia wypuszczanie wody. Należy pamiętać, że woda zawierająca środki dezynfekujące może być szkodliwa dla niektórych roślin, nie zauważyliśmy negatywnego wpływu na trawę. Należy także unikać wypuszczania gorącej wody.

Na wewnętrznej ścianie jacuzzi są widoczne dwie linie:

  • minimalny poziom wody
  • maksymalny poziom wody

Do spa należy wlać tyle wody, aby jej poziom mieścił się między wartością minimalną, a maksymalną.

Pamiętaj!

  • Woda musi osiągnąć minimalny poziom, ale nie może przekraczać wartości maksymalnej. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia pompy.
  • Woda powinna być wlewana za pomocą szczelnego węża, rozlana woda może dostać się do sterownika i uszkodzić elementy w jego wnętrzu.
  • Po napełnieniu wodą należy ponownie sprawdzić ciśnienie powietrza i upewnić się, że wskaźnik wskazuje na zielony sektor.
  • Zmniejsz ciśnienie powietrza tak, aby znajdowało się w żółtym sektorze manometru, zredukuje to ryzyko nadmiernego napompowania z powodu ciepłej pogody lub słońca itp.

Przy maksymalnym napełnieniu urządzenia wodą głębokość wody to ok 42-50cm.

Szybkość wzrostu temperatury wynosi od 1 do 2,5°C na godzinę. Zalecane jest, aby górna pokrywa spa była przykryta, gdy funkcja podgrzewania jest włączona, aby zapobiec utracie ciepła. Ponadto na dole można zastosować matę z izolacją termiczną, aby uzyskać lepszy efekt zachowania ciepła.

Każdy zestaw zawiera pokrywę zabezpieczającą. Jacuzzi z serii PREMIUM, MUSE i FRAME posiadają w zestawie dodatkową dmuchaną termo pokrywę, która zapobiega uciekaniu ciepła. Wszystkie modele jacuzzi zostały wyposażone w specjalne maty pod jacuzzi lub dodatkowo wzmacniane dno. Dla dodatkowego odizolowania dna jacuzzi od podłoża warto zastosować specjalne puzzle piankowe.

Jacuzzi wykonane jest z mocnego tworzywa PVC oraz laminatu DWF w technologii RIHNO-TECH, odpornego na uszkodzenia i zadrapania. Zwierzęta domowe – psy, koty – nie uszkodzą jacuzzi chodząc po pokrywie, stając łapami na obudowie. Sprawdziliśmy to na przykładzie dużego psa rasy golden retriver, i kota „dachowca”, któremu zdarza się spacerować po pokrywie. Oczywiście niewykluczone są przypadki uszkodzenia przez agresywne zwierzęta, jednak nie powinno to nastąpić podczas „normalnego” kontaktu zwierzęcia z jacuzzi.

Każde jacuzzi zintegrowane jest ze specjalną pompą filtrującą do oczyszczania wody oraz z wkładem filtrującym, który w razie potrzeby można dokupić. Ponadto wszystkie modele jacuzzi wyposażone są w ozonator i/lub urządzenie dezynfekujące światłem UVC, dzięki którym można używać mniejszej ilości środków dezynfekujących. Do oczyszczania wody z liści i śmieci służą specjalne podbieraki.Rozmnażające się mikroorganizmy mogą powodować mętnienie wody oraz odkładanie się śliskich osadów na ściankach i dnie jacuzzi. Nawet niewielka ilość bakterii lub grzybów może wywoływać zagrożenie dla skóry, dlatego środki dezynfekcyjne należy stosować już od pierwszego napełnienia jacuzzi. Tabletki należy stosować poprzez specjalny dozownik (skimmer) lub pływak. Natomiast granulat można rozpuścić w naczyniu z wodą i wlać do jacuzzi. Do dezynfekcji wody należy stosować dedykowane do tego celu środki chemiczne dostępne w naszym sklepie. W naszej ofercie posiadamy również specjalny zestaw do czyszczenia basenu, który zadba o urządzenie po wypuszczeniu wody.

Częstotliwość wymiany wody zależy od wielu czynników. Należy pamiętać, aby przed każdym wejściem do jacuzzi wziąć prysznic oraz oczyścić stopy w baseniku ponieważ produkty kosmetyczne, płyny i inne pozostałości na skórze mogą szybko obniżyć jakość wody. Dbanie o higienę podczas korzystania z jacuzzi, regularna filtracja oraz stosowanie odpowiednich środków chemicznych pozwala na dłuższe korzystanie z urządzenia bez wymiany wody.

Jeżeli pompa filtrująca pracuje przez dłuższy czas, konieczne jest czyszczenie filtra. Przystępując do czyszczenia filtra należy odłączyć jacuzzi od zasilania, zdjąć obudowę filtra, a następnie można go wyciągnąć. Jeżeli we wnętrzu znajdują się zanieczyszczenia, należy wypłukać je pod bieżącą wodą. Jeżeli filtr jest mocno zniszczony, należy wymienić go na nowy. Zgodnie z zaleceniami producenta należy robić to po ok. 150h użytkowania jacuzzi. Czas ten zależy jednak od częstotliwości korzystania z jacuzzi i czasu pracy pompy filtrującej.

Pojawienie się komunikatu E1 oznacza, błąd przepływu wody. W tej sytuacji należy oczyścić filtr pod bieżącą wodą oraz sąsiadujące mu elementy, jeśli jest mocno zanieczyszczony należy go wymienić. Jeśli po dokonaniu wymiany błąd w dalszym ciągu pojawia się na wyświetlaczu zalecany jest kontakt z serwisem sellBEST.

Należy dokładnie wyczyścić powierzchnię jacuzzi za pomocą gąbki, ciepłej wody i dedykowanego detergentu. Nie należy używać myjek ciśnieniowych ani detergentów nie przeznaczonych do tego celu. Następnie należy osuszyć jacuzzi, wycierając miękką ściereczką. Staranne osuszenie jacuzzi wyeliminuje ryzyko pojawienia się drobnoustrojów, grzybów, pleśni, itp. Jacuzzi należy przechowywać wewnątrz budynku, w pomieszczeniu z dodatnią temperaturą. Można przechowywać je w pudełku lub innym opakowaniu. Jeśli temperatura spadnie poniżej zera przemarznięty materiał PVC może popękać.