FAQ | Bieżnie treningowe marki THUNDER

Odpowiadamy na pytania Klientów sklepu internetowego sellBEST

FAQ

Aby zachować gwarancję prosimy zachować oryginalne opakowanie/karton/paletę.

W przypadku odstąpienia od Umowy klient ponosi odpowiedzialność za bezpieczne i w nienaruszonym stanie dostarczenie paczki do siedziby do sklepu internetowego sellBEST (Trzydnik Duży 63B, 23-230 Trzydnik Duży).

Prawidłowe użytkowanie oraz odpowiednia konserwacja bieżni zachowują urządzenie w należytym stanie przez długi czas. Podstawę konserwacji stanowi systematyczne czyszczenie, do czego używa się delikatnie zwilżonej, miękkiej szmatki. Nie powinno się czyścić przestrzeni znajdującej się pomiędzy brzegiem bieżni, a pasem biegowym. W tym miejscu jest umieszczana specjalna substancja smarująca, która gwarantuje płynną pracę bieżni. By wydłużyć żywotność podzespołów i elementów użytkowych naszej bieżni należy odpowiednio smarować powierzchnię pod pasem biegowym -blat (najwięcej oleju nakładamy w miejscu gdzie nogi dociskają pas do blatu). Należy smarować bieżnie co mniej więcej 20h do 30h pracy urządzenia. Należy także po pierwszym smarowaniu bieżni a przed upływem 20h pracy urządzenia sprawdzić powierzchnie pod blatem czy jest śliska. Jeżeli nie jest śliska należy nałożyć więcej smaru niż przy poprzednim smarowaniu.

Dokręć tylną rolkę tylko do takiego stopnia, aby pas nie ślizgał się po przedniej rolce. Reguluj delikatnie obydwie śruby (prawą i lewą) zgodnie z ruchem wskazówek zegara i kontroluj właściwe napięcie pasa. Nie wolno naciągać pasa zbyt mocno ponieważ może to skutkować uszkodzeniem pasa do bieżni i zbyt szybkim zużyciem się łożysk. Jeśli pas nadal się ślizga powtórz powyższą czynność.

Klucz bezpieczeństwa służy do awaryjnego wyłączenia bieżni. Przyjmuje formę magnesu ze sznurkiem. Klucz powinien być przymocowany do naszej odzieży, podczas upadku klucz wypadnie z konsoli i bieżnia się zatrzyma. Zaleca się przypinanie klucza podczas każdej aktywności na bieżni. Bieżnia nie uruchomi się jeśli klucz bezpieczeństwa nie będzie znajdował się w przeznaczonym do tego miejscu na konsoli.

Błąd oznacza brak klucza bezpieczeństwa, w przeznaczonym do tego miejscu.

Bieżnia posiada stopki amortyzujące, które doskonale wyciszają urządzenie. Dla dodatkowego komfortu zalecane jest użycie maty wyciszającej lub puzzli.

Każdy zestaw zawiera pokrywę zabezpieczającą. Jacuzzi z serii PREMIUM, MUSE i FRAME posiadają w zestawie dodatkową dmuchaną termo pokrywę, która zapobiega uciekaniu ciepła. Wszystkie modele jacuzzi zostały wyposażone w specjalne maty pod jacuzzi lub dodatkowo wzmacniane dno. Dla dodatkowego odizolowania dna jacuzzi od podłoża warto zastosować specjalne puzzle piankowe.

Trening na bieżni powinien składać się z rozgrzewki, biegu właściwego i fazy rozprężenia. Na rozgrzewkę i zakończenie treningu poświęć około 20 procent czasu jego trwania. W ramach rozgrzewki możesz maszerować na najniższej możliwej prędkości na bieżni.

W celu zwiększenia efektów treningu zalecane jest stosowanie treningów interwałowych. Trening interwałowy na bieżni polega na przeplataniu krótkich, ale intensywnych biegów na przemian z biegami o małej intensywności. Interwały na bieżni można wykonywać 2-3 razy w tygodniu (przeplatając je z ćwiczeniami cardio), regularnie. Podczas treningu interwałowego umiarkowany wysiłek (na poziomie 60-75% tętna maksymalnego) przeplatamy z wysiłkiem intensywnym – na poziomie 75-90% tętna maksymalnego.

W przypadku zużycia pasa biegowego zalecany jest kontakt z naszym serwisem. Istnieje możliwość wymiany pasa.

Montaż bieżni polega na dokręceniu kilku śrub, znajdujących się w zestawie . Jest to bardzo prosta czynność, która zajmuje dosłownie chwilę.